خانه محصولاتBoiler Manifold Headers

قطعات دیگ بخار مانیفولد ، هدر توزیع بخار ، منیفولد دیگ بخار CFB

قطعات دیگ بخار مانیفولد ، هدر توزیع بخار ، منیفولد دیگ بخار CFB

  • Steam Manifold boiler parts,steam Distribution header,CFB boiler Manifold
  • Steam Manifold boiler parts,steam Distribution header,CFB boiler Manifold
  • Steam Manifold boiler parts,steam Distribution header,CFB boiler Manifold
  • Steam Manifold boiler parts,steam Distribution header,CFB boiler Manifold
 • Steam Manifold boiler parts,steam Distribution header,CFB boiler Manifold

  جزئیات محصول:

  محل منبع: چين
  نام تجاری: HD Boiler
  گواهی: ISO9001 , SGS , TUV , ASME , EN
  شماره مدل: هدر منیفولد دیگ بخار

  پرداخت:

  مقدار حداقل تعداد سفارش: ۱ عدد
  قیمت: 8000-50000USD
  جزئیات بسته بندی: بسته بندی ارزنده دریایی برای صادرات
  زمان تحویل: 40 روز
  قابلیت ارائه: 1200 تن در سال
  اکنون تماس بگیرید
  توضیحات محصول جزئیات
  مواد: 15CrMoG / 12Cr1MoVG نام: لوله کشی بخار بخار بخار
  استفاده: صنعت / نیروگاه ، نیروگاه ساختار: لوله آتش نشانی ، افقی
  Circulation Type: Natural Circulation Export Port: Shanghai

  قطعات دیگ بخار مانیفولد ، هدر توزیع بخار ، منیفولد دیگ بخار CFB

  توضیحات کلی

  دیگهای بخار از دیگهای بخار ساخته شده اند که آب را برای تولید بخار و دیگهای بخار تولید می کنند که با احتراق تولید گرما می شوند. برای انتقال انرژی گرما از احتراق به آب در دیگهای بخار ، باید منطقه انتقال حرارت کافی وجود داشته باشد. به منظور گسترش ناحیه انتقال حرارت ، دیگهای بخار داخل دیگ بخار لوله تولید می شوند تا ناحیه انتقال حرارت را افزایش دهند.

  آب موجود در این بسته ها باید به طور مداوم گردش کرده و انرژی گرما و بخار جدا شده را به قسمت بالایی جعبه (لوله) بچرخاند و آب درون قسمت پایین جعبه (لوله) جاری شود و در هر بسته نرم افزاری توزیع شود تا بتواند ادامه یابد. گرما در کوره هدر دیگهای جعبه مونتاژ بالا و پایین (لوله) را صدا می کنیم.

  جزئیات

  هدر یک جزء مستقل نیست بلکه بخشی از دیوار آب ، اکونایزر ، سوپر بخاری و سایر اجزای آن است ، یعنی هدر دیواره آب ، هدر اکونایزر ، هدر فوق بخاری وجود دارد. عملکرد هدر جمع آوری یا توزیع مایعات کار بخار و آب ، کاهش خط لوله حمل و نقل مواد در حال کار و اتصال و کاهش تعداد سوراخ های درام است که این امر در بهبود عملکرد ایمنی طبل موثر است. هدر پایین دیواره آب در نزدیکی رنده در دو طرف دیواره کوره از کک شدن در دو طرف رنده جلوگیری می کند ، بنابراین به آن جعبه ضد کک گفته می شود.

  هدر در واقع یک لوله با قطر ضخیم است که با بسیاری از لوله های سطح گرمایی ارتباط دارد. از لوله استیل بدون درز و سرهای مسطح جوش داده شده (درپوش های انتهایی) در هر دو انتها ساخته شده است. سوراخ های زیادی در جعبه برای جوشکاری یا گسترش لوله وجود دارد. هر دو انتهای لوله اکونایزر و لوله سوپر هیتر به هدر وصل می شوند و انتهای پایین دیواره آب به هدر وصل می شود. انتهای بالایی را می توان به هدر وصل کرد ، و چند لوله از سر به درام می تواند کشیده شود ، یا انتهای فوقانی لوله دیواره آب می تواند به طور مستقیم به درام متصل شود.

  توضیحات مختصر هدر

  به منظور بهبود راندمان دیگ بخار ، دیگهای بخار به تدریج در دیگهای لوله ای تولید می شوند تا سطح انتقال حرارت را افزایش دهند. آب گلدان از بشکه گلدان به جعبه پایین از طریق لوله به سمت پایین جریان می یابد و توسط بدنه جعبه به هر بسته لوله توزیع می شود. آب موجود در این بسته های لوله به طور مداوم انرژی گرما را جذب می کند و در بدنه جعبه فوقانی جمع می شود و سپس دوباره به درون بشکه گلدان می رود. ما را به سرفصل های بدنه بالا و پایین می خوانیم هدر قسمت مهمی از دیگ بخار است که به هدر بالایی و هدر پایین تقسیم می شود.

  عملکرد اصلی جمع آوری مایعات کار یا توزیع مجدد مایعات در لوله های دیگر از طریق هدرها است. یعنی برای جمع آوری ، مخلوط کردن و توزیع مایعات کار ، تا اطمینان حاصل شود که مایعات کار به طور مساوی توزیع و گرم می شوند. هدر پایین که به آن جعبه ضد کک نیز گفته می شود ، در دو طرف رنده قرار دارد و مستقیماً با درز زغال سنگ سوخته تماس می گیرد. عملکرد آن خنک کردن سرباره ککینگ بدون اتصال به دیواره جانبی است.

  انواع

  با توجه به موقعیت مکانی که در آن وجود دارد ، هدر بالا و هدر پایین یا هدر ورودی و هدر ورودی وجود دارد. با توجه به انواع بسته های جمع آوری شده ، می توان آنها را به هدر دیواره های آب ، هدرهای فوق بخاری ، هدر اکونایزر و غیره تقسیم کرد.

  کارکرد

  هدر اتصالات لوله ای برای مخلوط کردن مواد کار دیگهای بخار و اطمینان از گرمایش یکنواخت مواد کار است. معمولاً دیواره کوره دیگهای صنعتی از ردیف هایی از لوله ها (دیوارهای با آب سرد) تشکیل شده است ، اما اندازه دیگ ها بسیار زیاد است ، و ساختار آن پیچیده است. این نمی تواند تضمین کند که مواد کار در همه لوله ها همان گرما را جذب می کنند. در جذب گرما در قسمت های مختلف تفاوت های زیادی وجود دارد. نصب هدرها می تواند اجازه دهد ماده کاری موجود در هر لوله در اینجا همگرا شود و در سطح بعدی هر لوله توزیع شود تا انحراف حرارتی کاهش یابد تا جذب گرما ، جریان مایعات کار و خنک کننده و بازده حرارتی دیگ بخار بهینه شود. و بهبود یافته است؛ علاوه بر این ، اندازه ، تعداد و چیدمان لوله ها در قسمت های فوقانی ، میانی و پایین دیگ متفاوت است. هدر وظیفه اتصال هر بخش را برای اطمینان از جریان صاف مواد در حال کار دارد.

  فرآیند ساخت هدر

  ساختار و مواد

  در انواع و اقسام دیگهای بخار ، ساختار هدر اساساً مشابه است ، بیشتر شامل بشکه ، کلاه انتهایی ، اتصالات لوله های بزرگ و کوچک ، ته ، آرنج ، لوازم جانبی (قطعات از پیش جوش داده شده یا بلند کردن گوش) و سایر قسمت ها است. ساختار معمولی هدر در شکل 1 نشان داده شده است.

  دامنه قطر بشکه هدر در دیگهای بخار نیروگاه به طور کلی از 89 میلی متر تا 914 میلی متر ، دامنه ضخامت دیواره از 7 میلی متر تا 150 میلی متر و حداکثر است. طول 23000 میلی متر است. هدر از فولاد کربن (مانند 20G ، SA-106B ، SA-106C) ، فولاد مقاوم در برابر حرارت کم آلیاژی (مانند 15CrMoG ، 12Cr1MoVG ، WB36 ، SA-335P12 ، SA335-P22) ، مقاوم در برابر حرارت آلیاژ متوسط فولاد (مانند SA-335P91) و دیگهای بخار فوق العاده بحرانی از SA-334P122، SA-335P92 و غیره استفاده می کنند. تجهیزات متداول در ساخت هدر شامل دستگاه شیار ، دستگاه حفاری ، دستگاه خسته کننده ، دستگاه جوش قوس الکتریکی غوطه وری برای درز حلقوی ، دستگاه جوش سپر گازی CO2 ، خم کن لوله ، پرس هیدرولیک ، کوره عملیات حرارتی و پمپ هیدرولیک پیستون ، و غیره.

  معرفی فرایند تولید

  • بشکه بشکه

  لوله های استیل بدون قطر با قطر بزرگ در سیلندرهای هدر استفاده می شود. برش سیلندر معمولاً توسط دستگاه برش گاز مغناطیسی انجام می شود. این روش برای نصب اسلحه برش بنزین بر روی اتومبیل چرخ مغناطیسی است. اسلحه برش گاز توسط چرخ چرخ مغناطیسی روی دیواره لوله جذب می شود تا حرکت دایره اسلحه برش گاز را به حرکت درآورد. هنگام برش لوله های ضخیم ، لازم است قبل از برش سوراخ 7 میلی متری از قبل حفر کنید ، همانطور که در شکل 4 نشان داده شده است. این روش برش دارای ویژگی های عملکرد ساده ، سرعت سریع و لبه برش مرتب است. قبل از برش ، باید اقدامات گرمایش اضافی با توجه به ضخامت دیواره و ماده استوانه انجام شود. اما برای سیلندر مواد درجه P91 به دلیل عملکرد ضعیف برش حرارتی ، می توان از دستگاه اره برقی باند بزرگ برای برش مواد استفاده کرد ، همانطور که در شکل 3 نشان داده شده است.

  • فشار آرنج

  بیشتر آرنج های هدر یا خط لوله ، آرنج هایی با ضخامت دیواره و دارای دیامتر بزرگ است. شعاع خمشی برابر با دو برابر قطر خط لوله است. فرآیند فشار دادن به تصویب رسیده است. زاویه های خم قطر بزرگ و آرنج های ضخیم دیواری 90 درجه ، 75 درجه ، 40 درجه یا 45 درجه ، 30 درجه است که در بین آنها آرنج های 90 درجه بیشترین استفاده را دارند.

  هنگام فشار دادن آرنج ها ، به طور کلی دو نوع روش فشار وجود دارد: یکی این که بلوک ها همه از لوله های فولادی بدون درز با قطر بزرگ ساخته شده اند ، و آرنج ها به روش های مختلف فشرده سازی و اکستروژن ساخته می شوند. این ماده عمدتا برای پردازش آرنج های کوتاه شعاع دیواره ضخیم استفاده می شود. برای اطمینان از بیضی بودن و نازک شدن نیاز آرنج ها ، قبل از هر فشار باید میزان صاف کردن قبل از تغییر شکل کنترل شود. سرانجام ، از قالب نهایی برای اتمام شکل گیری استفاده می شود ، همانطور که در شکل 5a نشان داده شده است. مورد دیگر این است که این خالی از صفحه فولادی ساخته شده است که ابتدا به دو کاشی نیمه دایره ای خمیده فشار داده شده و سپس جوش داده می شود. درز جوش خالی از سازه ای با نفوذ کامل ساخته شده است که حلقه های روتاری در قسمت پشتی قبل از جوشکاری وجود دارد و پس از جوشکاری پشتی پاک می شود. در دو طرف آرنج هیچ بخش مستقیمی وجود ندارد. این نوع روش پرس برای آرنج های دیواره ای با ضخامت نازک مناسب است.

  • تولید انواع Tee های کالیبر بزرگ

  عموماً به سه ماده جعلی و اکستروژن تقسیم می شود (از این پس به عنوان جعل و فشرده سازی) ، جوشکاری و جوشکاری و مشت زدن و جوشکاری تقسیم می شود.

  توری جعلی پرکاربردترین نوع است که دارای مقاومت در برابر جریان کوچک است. بانک جعل سه راهه از لوله بدون درز با قطر بزرگ ساخته شده است که با استفاده از چندین فرآیند فشار داغ مانند باز کردن ، پیش تغییر شکل ، جوش ، اتمام و کاهش قطر تشکیل می شود. ساختار سه پایه باید به عنوان قطر برابر طراحی شود ، یا قطر لوله شاخه از لوله اصلی کمتر باشد. به دلیل محدودیت قالب ، طول لوله اصلی بیش از 1200 میلی متر نیست ، و ارتفاع لوله شاخه بیش از 200 میلی متر نیست.

  جوش داده شده جوش داده شده فقط در سیستم اکونایزر استفاده می شود که مقاومت بسیار کمی در برابر جریان دارد.

  انتهای لوله شاخه ای از جوش داده شده به داخل شیار زین تراش داده می شود ، سطح خارجی جوش به صورت صاف جلا داده می شود ، لبه سوراخ داخلی لوله اصلی به گوشه گرد جلا می یابد که شعاع آن مساوی یا بالاتر از 8 میلی متر است و جوش 100 است. قبل و بعد از عملیات حرارتی٪ RT + 100٪ UT + 100٪ MT.

  سه راه پانچ و جوشکاری فقط در سیستم گرمکن با ضخامت دیواره نازک تر استفاده می شود (که به تدریج در کاربرد کاهش می یابد). سه راه پانچ و جوش از صفحات فولادی ضخیم دیواری ساخته شده است. ابتدا ، کاشی های نیمه دایره ای بالا و پایین تر از سوراخ ها سوراخ می شوند ، سپس سوراخ هایی روی کاشی های نیمه فوقانی و فوقانی ساخته می شوند ، مهر و موم زدن در حال شستشو و اتمام برای تولید لوله های شاخه ای از Tees ساخته می شود. سرانجام ، عناوین نیمه بالایی و زیرین خمیده می شوند و با جوش قوس زیر آب شکاف باریک می توان دو درز طولی را به یکدیگر پیوست.

  از هرچه استفاده می شود ، ضخامت واقعی دیوار در هر قسمت از پنس باید از ضخامت حداقل نظری دیوار باشد. لوله بدون درز یا صفحه فولادی که به عنوان خالی مورد استفاده قرار می گیرد ، باید 100٪ اولتراسونیک بازرسی کنید.

  • گمانه بشکه

  سوراخ لوله توسط دستگاه حفاری راکر یا ماشین حفاری چند محوری CNC ساخته شده است. این ویژگی از راندمان تولید بالا ، اندازه دقیق سطح سوراخ لوله برخوردار است و ابزار حفاری طراحی شده می تواند شیار سوراخ لوله را در یک زمان پردازش کند.

  • نصب و جوش اتصالات لوله

  به طور کلی دو نوع اتصالات لوله در سیلندر هدر وجود دارد. یکی لوله با قطر بزرگ با قطر بیش از 101.6 میلی متر ، مانند اتصالات لوله سوراخ لوله دستی و صندلی دریچه در نزدیکی پوشش انتهایی و درز حلقوی. مورد دیگر یک اتصال لوله با قطر کوچک با قطر کمتر از 101.6 میلی متر است که برای مونتاژ جوشکاری هدر با پانل های لوله ای از قبیل اکونایزر ، سوپر هیتر و بخاری استفاده می شود. تعداد زیادی اتصالات لوله با قطر کوچک با ردیفهای نزدیک جوش داده شده در طول کامل بشکه هدر وجود دارد. بعضی از اتصالات لوله های کوتاه با طول کمتر از 300 میلی متر هستند ، و برخی از اتصالات لوله بلند به شکل و طول معینی از Pf 300-1700mm خم می شوند.

  اتصال مفصل لوله بزرگ به شکل زین است. جوش قوس آرگون (از جمله دستی و اتوماتیک) معمولاً برای جوشکاری کف ، الکترود قوس الکتریکی یا جوش محافظ گاز CO2 برای پر کردن پوشش استفاده می شود. در میان آنها ، جوشکاری محافظتی با گاز CO2 با سیم مفتول شارژی یک فناوری جوشکاری اخیراً توسعه یافته در سالهای اخیر است که از راندمان جوش بالا و تشکیل جوش زیبا برخوردار است. راندمان جوشکاری آن می تواند بیش از دو برابر جوشکاری قوس دستی باشد.

  تعداد اتصالات لوله کوچک در هدر بزرگترین و ساختار پیچیده ترین است. به دلیل اتصال با سطح گرمایش پانل های لوله ای ، و به منظور جذب انبساط ناشی از گرم شدن پانل لوله ، اتصالات لوله های کوچک عموماً به شکل خاصی خم می شوند. بنابراین ، قرارگیری اتصالات لوله کوچک در حین نصب و جوشکاری بسیار مهم خواهد بود. در مرحله اول ، هر ردیف اتصالات لوله ای واقع در انتهای هدر مونتاژ و قرار می گیرد ، سپس انتهای لوله ای کشیده می شود ، و صفحه متخلخل موقعیت یابی جمع می شود. ده اتصالات لوله‌ای باقیمانده با توجه به سوراخ موجود در صفحه متخلخل موقعیت مونتاژ و جوش داده شده و بدین ترتیب از اندازه همه اتصالات لوله ای اطمینان حاصل می شود.

  • عملیات حرارتی هدر

  از کوره عملیات حرارتی در مقیاس بزرگ برای تهیه هدر برای عملیات حرارتی یکپارچه استفاده می شود ، که تضمین می کند نیازهای عملیات حرارتی هدر را به خوبی برآورده کنید.

  تست فشار هیدرولیک هدر

  دمای هوای محیط هنگام انجام آزمایش فشار هیدرولیک کمتر از 5 درجه نیست و دمای آب از نقطه شبنم و دمای انتقال شکننده مواد قطعه کار مورد آزمایش بالاتر است ، اما بالاتر از 70 درجه نیست. درجه حرارت توصیه شده از فولاد کربن 21-40 درجه ، و فولاد آلیاژی 30-50 درجه است. پس از آزمایش فشار هیدرولیک ، آب درون قطعه کار تخلیه می شود ، سپس سطح خارجی قطعه کار با هوای فشرده شده خشک می شود و سپس قسمت داخلی قطعه کار توسط هوای فشرده دمیده می شود تا از عدم تجمع آب در آن استفاده شود. هدر

  پاکیزگی داخلی هدر

  اگر در هدر کلاه های نی ، ضایعات آهن و سایر بقایای مواد وجود داشته باشد ، بسیار آسان است که هنگام کار نیروگاه ، باعث انفجار لوله و سایر حوادث خاموش شدن شوید. بنابراین ، تمیز بودن هدر باید کاملاً کنترل شود. پس از سوراخ کردن سوراخ های موجود در هدر ، کلاه های نی و بربرهای موجود در دیواره داخلی سوراخ های لوله باید توسط دستگاه برش بادی داخلی R تمیز شوند و زباله های داخل هدر باید به موقع تمیز شوند. هنگام پر کردن و جوشکاری ، سعی کنید از ریختن وسایل داخل هدر خودداری کنید. هنگام پر کردن و نگه داشتن فشار پس از فشار هیدرولیک ، سایر اتصالات لوله را بپوشانید تا از ریختن تراشه های آهن جلوگیری شود. در تمیز کردن نهایی قبل از ترک کارخانه ، هر اتصالات لوله توسط طناب سیم مورد بازرسی قرار می گیرد تا از بدنه خارج از اتصال مفصل لوله جلوگیری شود. برای تمیز کردن زباله های داخل بدنه استوانه از روش دمیدن هوای فشرده استفاده می شود. از آندوسکوپ برای بررسی قسمت داخلی هر اتصالات لوله و هدر استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که پاکیزگی داخلی هر هدر می تواند الزامات را برآورده کند.

  اطلاعات تماس
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  تماس با شخص: Wendy

  تلفن: +8618351692506

  ارسال درخواست خود را به طور مستقیم به ما (0 / 3000)

  سایر محصولات

  مخاطب

  نشانی: Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China

  آدرس کارخانه:Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China

  • تلفن:86-512-58666196
  • فکس:86- 512-58774453
  • پست الکترونیک:hdb@boilerfabrication.cn
  • زمان کاری:8:00-17:00
  • تماس با شخص: Miss. Sandy Chen
  • Mobile Site